Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Учням

Date: 19 лютого 2020 о 08:40, Refreshed 2 квітня о 09:40

Поради психолога - Олешківський академічний ліцей "Ерудит" Олешківської  міської ради Херсонської області



Поради психолога для учнів – Школа №159



В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу 

Булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Закон України «Про освіту» містить типові ознаки булінгу:
• систематичність (повторюваність) діяння;
• наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
• дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та (або) фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та (або) спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Поради дітям, як поводитися із кривдником
• Якщо це можливо, ігноруйте кривдника і уникайте контактів з ним.
• Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, демонструйте силу духу.
• Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Чим агресивніше ви реагуєте, тим більше шансів опинитися у загрозливій для вашої безпеки і здоров’я ситуації.
• Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.
• Радимо при явних ознаках вчинення булінгу викликати поліцію, яка має повноваження приїхати, припинити правопорушення та скласти протокол про притягнення до адміністративної відповідальності кривдника, який потім буде розглянутий судом.

Відповідальність за вчинення булінгу
Юридична відповідальність за вчинення булінгу виписана в статті 173-4 Кодексу України Про адміністративні правопорушення.
1) Вчинення булінгу без обтяжуючих обставин: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
2) Булінг вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
3) Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років: штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
4) Булінг вчинений групою осіб або повторно малолітньою або неповнолітньою особою віком від 14 до 16 років: штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
5) Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.
Якщо під час булінгу вчиняються дії, які підпадають під ознаки інших правопорушень, то покарання наступає за такі дії додатково. Наприклад, коли під час цькування особі завдаються тілесні ушкодження, такі дії вже будуть підпадати під дію Кримінального кодексу України, і в залежності від тяжкості тілесних ушкоджень наставатиме відповідальність.
Крім того, якщо у процесі булінгу була завдана майнова шкода (пошкоджено майно, витрати на лікування), то кривдник або його батьки нестимуть цивільно-правову відповідальність, яка полягає в обов’язку відшкодувати завдану майнову шкоду.


Серія мультфільмів для підтримки дітей у воєнний час

https://youtu.be/HguPLPKC2ds

https://youtu.be/iQF01hfh0dA

Мультфільми створено в межах волонтерського проєкту «Графічний батальйон», учасниками якого є співробітники кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».


Практичні поради, що допоможуть зупинити панічні атаки

 Практичні поради, що допоможуть зупинити панічні атаки

Панічна атака – це раптовий епізод сильного страху, що зумовлює важкі фізичні реакції. Коли трапляються напади паніки, може з’явитися відчуття, що ви втрачаєте контроль, переживаєте серцевий напад. У військовий час кількість панічних атак значно зростає. Розповідаємо, які вправи потрібно робити, щоб справитися з панічною атакою.

За панічних атак людині не вистачає повітря, може з’явитися рясне потовиділення на руках, на обличчі, лобі. Зазвичай атаки супроводжуються посиленим серцебиттям, з’являється відчуття, що спирає дихання, і бракує кисню. Перше, що потрібно робити, якщо у вас чи в людини, яка поруч, почалася панічна атака, – це відновити нормальне дихання. Під час зняття панічних атак спершу усуваються фізичні симптоми.

Надування «кульки»

Покладіть одну руку на живіт, іншу – на груди. Повільно вдихайте через ніс, доки не відчуєте рукою рух живота. Груди водночас повинні залишатися в спокої. Уявіть, що живіт – кулька, яку ви намагаєтеся надути, тимчасом як груди не рухаються. Після вдиху напружіть м’яз живота й видихайте крізь напівстислі губи.

Це дихання знижує тривогу, тому що допомагає використовувати менше енергії та зусиль для дихання, уповільнює серцебиття й допомагає знизити кров’яний тиск.

Дихання на рахунок

Щоб подолати напад паніки, добре себе зарекомендувала вправа «Дихання на 5»:

  • зробіть вдих на рахунок 5;
  • затримайте дихання на 5 секунд;
  • видих на рахунок 5;
  • повторити 5–8 разів.

Зосередьтеся на тому, щоб глибоко вдихати й видихати через рот, відчуваючи, як повітря повільно наповнює ваші груди та живіт, а потім повільно видихайте.

«Обійми метелика»

Можна застосувати техніку «обійми метелика». Це техніка подолання ПТСР, яка була розроблена в Мексиці для дітей, що пережили ураган, щоб посилити відчуття безпечного місця й зняти стрес. Схрестіть руки на грудях так, щоб права кисть лягла на ліве плече, а ліва – на праве. Почніть повільні почергові постукування. Повторюйте разів вісім. Це допоможе подолати неспокій.

Зосередьтеся на своїх п’яти почуттях

Хороша техніка, яка повертає в реальність – 5-4-3-2-1. Потрібно подивитися навколо себе, відмітити 5 предметів, які бачиш; 4 звуки, які чуєш; 3 відчуття на тілі (дотик); 2 запахи й 1 смак. Це те, що допомагає привести себе до тями, коли ви відчуваєте, що накочується панічна атака.

Рухайтеся й рахуйте

Якщо ви знаходитеся в укритті, робіть перерви, щоб ходити. За підвищеної тривоги ходіть і рахуйте кроки. Можна навіть ходити на місці, щоб переробляти кортизол та адреналін, які виробляються в організмі під час стресу.



Поради психолога дистанційно - Сайт Низівського ліцею Садівської сільської  ради Сумського району Сумської області



 Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

 В умовах війни підлітки особливо вразливі. Вони вже достатньо дорослі, щоб розуміти, що відбувається, та ще зовсім не мають досвіду, щоб впоратися зі своїми емоціями та почуттями.

1.Говоріть і слухайте. Знаходьте час та уважно слухайте розповіді дітей про те, що вони відчувають і думають. Роз’ясніть відомі вам факти та надавайте дітям правдиву інформацію (з урахуванням вікових особливостей) про ситуацію, у якій опинилася країна в цілому та ваша родина зокрема. 2.Дозвольте емоціям бути. Розповідайте про свої почуття та поясніть дитині, що боятися, переживати, плакати — це нормально. Проте надалі важливо стабілізуватися і відволіктися буденними справами настільки, наскільки це можливо.

3.Плануйте майбутнє. Мрійте та плануйте разом, обговорюйте з підлітками, що ви зробите одразу, як настане мир. Такі роздуми та розмови надихають і стабілізують.

4.Обіймайтеся. Обіймайте свого підлітка та інших членів сім’ї не менше 8 разів на день. Тактильний контакт вкрай важливий в умовах невизначеності і стресу.

5.Подивіться разом улюблені фільми. Це можна зробити навіть перебуваючи в укритті. Обирайте життєствердні фільми, які дарують надію, обговорюйте побачене. Нагадуйте дитині, що після найтемнішої ночі настає ранок.

6.Читайте вголос. Спільне читання вголос дає відчуття захищеності та спокою. Читайте разом книжку, яку ви вже добре знаєте, або нову, до якої ніяк не доходили руки.

7.Хваліть і робіть акценти на досягненнях дитини. Відзначайте навіть незначні досягнення. Вселяйте підлітку віру у свої сили та пропонуйте підтримку. 8.Заохочуйте спілкування дитини з однолітками. Для більшості підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Сприяйте цьому, розкажіть дитині, як вона може підтримати друзів, яким важко впоратися з емоціями.

9.Долучайте підлітків до допомоги іншим. Але робіть це за умов максимальної безпеки. Розкажіть дитині, як саме можна допомогти, підтримати інших, долучайтеся до допомоги разом з нею. Водночас поясніть дитині, що пріоритетом повинна бути її безпека.

10.Будьте уважними до змін у поведінці дитини. Зверніться за онлайнконсультацією до психолога, якщо стан дитини викликає занепокоєння.

Підготовлено за дописом фейсбук-сторінки UNICEF Ukraine.



ВЛ № 33



В рамках акції "16 днів проти насильства"

Рекомендації учням

Якщо ти знаєш або здогадуєшся, що твій друг став жертвою жорстокого поводження, умов його про все розповісти кому-небудь з дорослих. Якщо ж твій друг піддається жорстокому зверненню, проте довіритися дорослому відмовляється, це можеш за нього зробити ти. Піди до дорослого, якому довіряєш, і розкажи все, що тобі про твого друга відомо. Ти маєш рацію, видавати секрети друга нелегко. Твій друг може розсердитися, якщо дізнається, що ти його видав, зловжив його довірою. адже у разі розголосу батькам твого друга може не поздоровитися. Якщо ти турбуєшся, що заподієш своєму другу шкоду, видавши його секрет, май на увазі: жорстоке поводження, жертвою якого він регулярно стає, заподіює йому шкоду набагато більшу. Від травм, що постійно наносяться, підлітки несуть тяжку утрату, не тільки фізичну, але і моральну, і, не побачивши іншого виходу, намагаються піти з життя. Багатьом з них, на жаль, це вдається.

Рекомендації для учнів та їх однолітків :

- Твої права в сім’ї в нашій державі захищають Сімейний кодекс України та Цивільний кодекс України;

- Будь поінформованим та нагадуй батькам про існування твоїх прав (права дитини є такими ж як і права дорослих, які є закріпленими в ІІ розділі Конституції України);

- Намагайся завжди шукати порозуміння з батьками;

- Не соромся звертатися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, вчителів, психологів, працівників прокуратури, кримінальної міліції у справах неповнолітніх;

- З 14 років ти маєш право особисто звернутися в суд щодо порушень твоїх прав батьками Насилля на вулиці

Насиллям на вулиці щодо дітей є:

- Фізичне насилля: Грабіж, Розбій, Побиття, Проституція, Примусова праця (збирання і здача металобрухту, макулатури, порожні пляшки, миття машин, праця вантажниками).

- Моральне насилля: образи, приниження честі та гідності.

- Злочини проти власності: грабіж, вимагання.

- Сексуальне насилля: проституція, зґвалтування, розбещення.

Шляхи подолання (Як себе поводити):

- Не ходити самому по вулицях в вечірній та нічний час;

- Не спілкуватися із незнайомими особами;

- Не виставляти на показ коштовні речі (прикраси, мобільні телефони, гроші);

- Не вживати алкогольні, наркотичні засоби (це призводить до втрати самоконтролю); - Не провокувати своєю поведінкою інших (викликаючий одяг та поведінка);

- У випадку працевлаштування, вимагай від працедавців дотримання норм трудового законодавства щодо неповнолітніх (укладення трудового договору у письмовій формі із зазначенням умов праці);

- Якщо на твоїх очах відбувається правопорушення, дуже важливо не бути втягнутим у нього щоб не стати жертвою або співучасником;

- Якщо ти став свідком правопорушення, варто обов’язково звернутись до правоохоронних органів і надати їм інформацію про це. Таким чином ти убережеш себе й інших людей від того, щоб не стати жертвою.


Поради психолога учням. 



ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ПРО ШКОДУ НАРКОТИКІВ 

Ознаки того, що дитина вживає наркотики - Нове Життя

ЯКІ НАСЛІДКИ МОЖУТЬ БУТИ ВІД ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ?

Найголовніше — неможливість надалі жити без наркотику;
— з’являється залежність на рівні біології і психіки. Велика кількість біологічних процесів в організмі людини починає відбуватися викривлено;
— людина не контролює себе як раніше, це роблять за нього люди, які поставляють наркотики;
— руйнується нервова система, печінка, нирки, зношується серцевий м’яз, термін життя скорочується;
— прийом наркотиків ін’єкційно супроводжують невиліковні хвороби: СНІД, гепатити;
— людина, що вживає наркотики, неминуче «влазить» у кримінал;
— росте необхідна кількість наркотиків і витрати на їх споживання;
— зникають друзі, залишаються побратими по нещастю, які в будь-який момент за дозу можуть «кинути» або підставити тебе;
— відносини з родичами швидко перетворюються в кризу, так як наркозалежний приносить близьким людям тільки страждання;
— життєві перспективи: хороша робота, навчання, кар’єра, власна сім’я і багато іншого стають ілюзією, недосяжною мрією;
— діти у наркозалежних, якщо і народжуються, то часто з серйозними відхиленнями у здоров’ї, каліцтвами, психічними розладами;
— депресія — основний стан душі; зникає тільки після прийняття чергової дози наркотику;
— серед наркозалежних високий відсоток самогубств. Не рідкісні випадки, коли навіть під час першої спроби, людина гине від зупинки дихання або зупинки серця. В інших випадках може розвинутися параліч, порушується здатність говорити. Є наркотики, після навіть одноразового прийому яких може виникнути психічне захворювання.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ ПОТРАПИВ В КОМПАНІЮ, ДЕ ВЖИВАЮТЬ НАРКОТИКИ?
У такій компанії зіштовхуєшся з пропозиціями «спробувати». По-іншому не буває. Питання в часі, раніше чи пізніше. Так буває завжди. У компанії небезпека по відношенню до наркотику притупляється. Ти завжди ризикуєш. Кращий вихід з цього, якщо тебе не зачаровують описані вище перспективи — піти і знайти собі більш відповідне коло спілкування. «Будь собою, поважай себе». Але якщо ти знаходишся в такій компанії — ти на «краю прірви».

ЧОМУ САМЕ ПІДЛІТКИ І МОЛОДІ ЛЮДИ НАЙЧАСТІШЕ СТАЮТЬ наркозалежними?
Бо саме в підлітковому і молодому віці людина хоче знайти свою індивідуальність, відрізнятися від інших, «пробувати в житті все», звільнитися від контролю і опіки дорослих, жити так, як хочеться самому, встановлювати свої норми і правила.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ПРОБЛЕМ З НАРКОТИКАМИ?
По-перше, зробити для себе неприпустимою саму думку про можливість коли-небудь «спробувати»;
— по-друге, потрібно навчитися говорити «НІ!!!» і собі і іншим, коли мова йде про наркотики;
— по-третє, уникати компанії і місця, де вживають наркотики. Вибирати собі коло спілкування, в якому немає місця наркотикам.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДРУГ ВЖЕ СТАВ НАРКОМАНОМ?
Дуже висока ймовірність того, що ти не зможеш нічого змінити в його житті;
— висока ймовірність і того, що він втягне і тебе в споживання наркотиків;
— якщо ти хочеш допомогти другу — виклади йому своє особисте ставлення до наркотиків, що з ним відбувається. Не сперечайся і не підтримуй з ним дискусію, намагатися щось довести марно;
— позначити свою готовність допомогти йому справитися з бідою;
— ніколи не сприяй в пошуку грошей, чим би він не пояснював потребу в них;
— не вирішуй за нього проблеми, що виникають через прийом наркотиків, допомагай тільки тоді, коли бачиш активні дії для того, щоб змінити своє життя, будь дуже сильний і послідовний. Збери для нього інформацію про те, які медичні організації в твоєму населеному пункті займаються цим питанням. Знай, що лікування дозволено лише державним установам охорони здоров’я. Довіряй тільки професіоналам – медикам!

ЧИ можливо повністю вилікуватися від наркоманії?
Все залежить від бажання жити по — іншому. Чудодійних методів, ліків і операцій, які можуть вирішити проблему замість самої людини, не існує. Але без професійної допомоги позбавитися від наркотичної залежності досить проблематично. У будь-кого є шанс, але щоб його використати, потрібно бути готовим до тривалої праці.




Духовні заповіді Матері Терези

Життя – це можливість, скористайся нею!
Життя – це краса, милуйся нею.
Життя – це мрія, здійсни її.
Життя – це виклик, прийми його.
Життя – це повинність твоя насущна, виконай її.
Життя – це гра, стань гравцем.
Життя – це багатство, не розтрать його.
Життя – це здоров’я, бережи його.
Життя – це кохання, насолоджуйся ним.
Життя – це таємниця, пізнай її до кінця.
Життя – це шанс, не впусти його.
Життя – це король лиха, побори все.
Життя – це пісня, доспівай її до кінця.
Життя – це боротьба, стань борцем.
Життя – це прірва невідомого, ступи в неї, не боячись.
Життя – це трагедія, подолай її.
Життя – це фортуна, шукай цю мить.
Життя таке чудове, не загуби його.
Це твоє життя, борись за нього.
Так, люди не розумні, непослідовні й егоїстичгі.
І все ж люби їх!
Якщо ти робиш добро, люди звинуватять тебе в таємній корисливості і самолюбстві.
І все ж твори добро!
Якщо тебе супроводжує успіх, ти наживаєш уявних і справжніх ворогів.
І все ж будь успішним!
Добро зроблене тобою, завтра ж забудуть.
І все ж твори його!
Щирість та відкритість зроблять тебе уразливим.
І все ж будь щирим і відкритим!
Те, що ти будував роками, може зруйнуватись в одну мить.
І все ж будуй!
Люди потребують допомоги, але вони ж стануть дорікати тобі за неї.
І все ж допомагай людям!
Віддай світу найкраще, що маєш, і натомість одержиш жорстокий удар.
І все ж віддай світу найкраще що в тебе є!


Поради психолога учням Картинки по запросу "психолог"

Ти вважаєш, що недостатньо впевнена в собі людина?

Ось деякі орієнтири впевненості:

1. Я маю право оцінювати свою поведінку, думки та емоції і приймати відповідальність за їхнє ініціювання і наслідки для себе.

2. Я маю право вирішувати, чи відповідальний я за вирішення проблем інших людей.

3. Я маю право змінювати свою думку.

4. Я маю право робити помилки і бути відповідальним за них.

5. Я маю право бути нелогічним у прийнятті рішень.

6. Я маю право говорити, що я чогось не знаю.

7. Я маю право говорити, що я чогось не розумію.

8. Я маю право говорити, що я не маю до цього ніякої справи.

9. Я маю право встановити особисті пріоритети.

10. Я маю право говорити «ні» без почуття провини.

У тебе проблеми у спілкуванні?Картинки по запросу "спілкування"

Дотримуйся наступних принципів!
Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.
Пам'ятай!
1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.
2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри. 
3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.
4. Проявляй щиру зацікавленість.
5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.
6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.
7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.
8. Слова не обов 'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.
9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

Якщо виникають конфліктні ситуації при спілкуванніКартинки по запросу "конфлікти"

…виражати згоду тобі допоможуть такі фрази:

  • Це не викликає заперечень (сумніву)…
  • Я готовий з цим погодитися…
  • Мені близькі ці думки…
  • Я поділяю (підтримую) точку зору (думку)…
  • Я теж хотів це (про це) сказати…
  • Моя точка зору (моя думка, моя позиція) повністю збігається…
  • Ніхто і не заперечує…

    Ти не образиш іншого, якщо вираження своєї незгоди почнеш зі слів:
  • Мені так не здається…
  • Я думаю по-іншому (навпаки)…
  • Я дотримуюсь іншої думки…
  • У мене інша (протилежна) точка зору…
  • Я дозволю собі не погодитися з тобою…
  • На жаль, не можу погодитися з тобою…
  • Мені хотілося б висловити свою незгоду…

Картинки по запросу "поїздка за кордон"ЦІКАВО  ЗНАТИ

ВИ ВИРІШИЛИ ПРАЦЮВАТИ ЗА КОРДОНОМ.   ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ ?     

            У пошуках роботи за кордоном можуть допомогти  молодіжні бізнес-центри, численні інформаційні дайджести (ЗМІ, реклама), вищі навчальні заклади  і звичайно ж, поради знайомих. Якщо ви вже знайшли роботу, тоді…

Обережно. Спочатку необхідно вийти зі стану ейфорії від перспектив, про які ви мрієте. Якщо після цього ваше рішення відносно роботи закордоном не змінилося, треба розібратися з наступними позиціями. По-перше, звідки ви отримали інформацію про таку роботу ; чи є це джерело надійним; чи влаштовують вас умови вашої майбутньої  роботи. Особливо обережно слід підходити до такого вибору майбутнього жінкам та дівчатам. За роки незалежності України з країн СНД було вивезено 12 мільйонів жінок та дівчат віком від 12 років. Від’їжджаючи, обов'язково залиште вашій родині, друзям чи родичам якомога точніші координати вашого майбутнього місця перебування ( точну адресу та реквізити організації; усі можливі контактні телефони; ваше місце знаходження – майбутню адресу проживання; координати людини, через яку ви знайшли роботу – менеджера організації, знайомого, який порадив цю роботу). Обов’язково телефонуйте додому.

ЯКЩО ВИ ЇДЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ЗА КОРДОН

  • Переконайтеся, що фірма, яка пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману у Міністерстві праці та соціальної політики України.
  • Поцікавтеся в місцевому Центрі занятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.
  • Вимагайте спеціальної робочої візи – туристична та гостьова візи не дають права на роботу.
  • Підписання контракту є обов’язковою  умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках ( для кожної із сторін).
  • Контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою

     ( українською або російською).

  • У контракті повинна міститься  найбільш повна інформація про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я  та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.
  • Уникайте фраз на зразок: “та інші види роботи”, “всі роботи на вимогу роботодавця”.
  • Після приїзду у країні, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України – інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси.

Факти та цифри

  • У світі є 245,5 мільйонів працюючих дітей у віці до 18 років, з них 186 мільйонів – у віці від 14 до 15 років та понад 59 мільйонів – у віці від 15 до 17 років.
  • Близько 170 мільйонів цих дітей працюють у небезпечних умовах, з них 11 мільйонів – у віці 5-14 років, а понад 59 мільйонів – у віці 15-17 років.
  • Близько 179 мільйонів дітей залучені до найгірших форм дитячої праці.
  • За оцінками експертів, понад 8 мільйонів цих дітей залучені до безумовно найгірших форм праці, з них 6 мільйонів – до примусової праці та економічного рабства, 0,3 мільйони – до участі у збройних конфліктах, близько 2 мільйонів – до проституції та порнографії,  понад півмільйона – до незаконної діяльності.
  • Близько 1,2 мільйонів дітей є жертвами торгівлі людьми.
  • Зо існуючими оцінками, у всьому світі близько 352 мільйонів дітей у віці від 5 до 17 років у той чи інший спосіб залучені до господарської діяльності, тобто є економічно активними.
  • Вік близько 211 мільйонів економічно активних дітей становить 4-15 років, а решти 114 мільйонів – від 15 до 17 років.
  • У середньому, кожна шоста дитина у віці від 5 до 17 років може вважатися такою, що працює.
  • Близько 60% з 211 мільйонів економічно активних дітей (тобто трохи більше 127 мільйонів) мешкають в Азії та Тихоокеанському регіоні.
  • Близько 23% цих дітей (48 мільйонів) живуть у субекваторіальній Африці.
  • Трохи більше 6% (13,4 мільйони) є мешканцями Південної Африки та Близького Сходу.
  • Близько 8% (близько 17,4%) живуть у Латинській Америці та країнах Карибського басейну.
  • Країни субекваторіальної Африки мають найбільшу питому вагу працюючих дітей.
  • Більшість працюючих дітей у сільських районах залучені до сільського господарства. 
  • В Африці діти 8-9-річного віку спускаються на 30 метрів під землю та проводять по 7-8 годин у копальнях дорогоцінних каменів, продираючись по вузьких шурфах без вентиляції та достатнього освітлення й нерідко потрапляючи у завали.
  • На золотих шахтах Перу 6-річні діти працюють по багато годин у надзвичайно небезпечних умовах без жодних засобів захисту від ушкоджень і хвороб. Виробничий травматизм є поширеним явищем; крім того, діти потерпають від респіраторних захворювань.  
  • Діти тяжко працюють по багато годин на день.
  • Найпоширенішою традиційною формою дитячої праці є хатня робота. Така практика розповсюджена у багатьох культурах, особливо по відношенню до дівчат, оскільки вважається, що робота дівчат у хатньому господарстві є вагомою складовою їх виховання.
  • Родини у сільських районах часто набирають на роботу дітей з навколишніх сіл за посередництва родичів, сусідів чи знайомих цих дітей. Більшість дітей, що працюють хатньою прислугою, походять з найбідніших чи неповних родин, чимало з них були залишені батьками чи є сиротами.
  • У багатьох випадках, особливо коли йдеться про сиріт чи кинутих дітей, ті з них, що працюють хатніми робітниками, повністю залежать від сім’ї хазяїв. Така ситуація дуже схожа на рабство. Опитані діти зізнаються, що їм доводиться харчуватися недоїдками, отримувати мізерну платню, спати на підлозі, зазнавати фізичного чи сексуального насильства та бути відірваними від своїх родин. Вони рідко можуть відвідувати школу чи гратися з однолітками.
  • Більшість дітей, що працюють хатньою прислугою, мають від 12 до 17 років. Однак опитування засвідчують, що деякі з них не старші за 5-6 років.
  • Діти, зайняті хатньою роботою, працюють по багато годин на день, нерідко їхній робочий день триває аж до 15-16 годин.
  • За загальними оцінками, кількість неповнолітніх дітей (до 18 років), яких державні чи недержавні військові формування примусили служити солдатами, носіями, посильними, кухарями або бути сексуальними рабами дорослих військових, становить близько 300 тисяч, з яких 120 тисяч – у країнах Африки. Повідомляють, що деяким з цих дітей лише по 8 років. 
  • Більше дітей працює у сільських, ніж у міських районах, хоча у країнах Африки ситуація поступово змінюється через швидку урбанізацію, що там наразі відбувається.
  • Переважна більшість працюючих дітей, особливо у сільській місцевості, зайняті на сімейних фермах чи в іншому сімейному бізнесі. Як правило, вони не отримують платні за свою роботу, а оплата праці тих, хто все ж таки її отримує, набагато нижча від прийнятих норм. Рівень заробітної плати є дуже різним, залежно від віку та статі дітей – дівчата, за звичай, отримують набагато менше, ніж хлопці.
  • Багато дітей працюють у вечірній чи нічний час. Дівчата, наймані як хатні робітниці, нерідко змушені проводити ніч у домі хазяїв та піддаватися різним видам насильства, у тому числі сексуального.
  • Подекуди дітей просто продають за певну суму грошей – рабство ще не вмерло.
  • Іноді власники будинків купують дітей у своїх незаможних пожильців або “підрядники” з працевлаштування сплачують авансом певну суму грошей родинам у сільських районах, аби найняти їхніх дітей на роботу – переважно, у сільському господарстві, хатньому господарстві, секс індустрії, плетінні килимів чи текстильній промисловості, добувній галузі чи виробництві цегли. Відомості про таку дитячу працю вже давно надходять з Південної та Південно-східної Азії та Західної Африки, і хоча офіційна влада заперечує існування дитячої праці в цих галузях, вона є поширеною та задокументованою.
  • Однією з найтиповіших форм боргового рабства є залежність цілих родин, коли діти працюють, аби допомогти батькам сплатити позику чи інше грошове зобов’язання сім’ї. Позикодавці, які часто є власниками будинків, часто маніпулюють ситуацією так, що залежним родинам важко, або навіть неможливо, погасити борг. У такий спосіб кредитори забезпечують себе безкоштовною робочою силою практично на необмежений термін. Сім’ї можуть знаходитися у борговій залежності протягом декількох поколінь, коли діти приходять на зміну постарілим чи заслаблим батькам.
  • Чи не найпоширенішою формою економічного рабства є неформальні домовленості, згідно з якими збіднілі батьки віддають своїх дітей чужим людям в обмін на утримання та догляд, розраховуючи, що їм буде краще працювати хатніми робітниками, хоча й без оплати, у багатих родинах, ніж жити у власних сім’ях.
  • Дітей часто обманом заманюють у різні форми сексуальної експлуатації в комерційних цілях, як от проституція чи порнографія.
  • Сексуальна експлуатація в комерційних цілях є однією з найбрутальніших форм насильства над дітьми. Діти-жертви залучаються до однієї з найбільш нестерпних форм дитячої праці, оскільки вони потерпають від фізичного, психічного, соціального та емоційного насильства. Це призводить до тривалих негативних наслідків для подальшого розвитку дитини, що іноді загрожують її здоров’ю та життю.
  • Діти, залучені до комерційної сексуальної експлуатації, наражаються на ризик ранньої вагітності, материнської смертності, захворювань, що передаються статевим шляхом, у тому числі ВІЛ/СНІД. Аналіз конкретних прикладів та свідчення самих дітей доводять, що травма, нанесена цим дітям, є настільки глибокою, що дитина нерідко нездатна повернутися до нормального життя. Чимало дітей помирають до досягнення повноліття.
  • За деякими даними, спостерігається тенденція до нарощування масштабів комерційної сексуальної експлуатації хлопчиків.
  • У країнах з перехідною економікою (Центральна та Східна Європа) надзвичайно загострилася проблема торгівлі жінками і дівчатами.
  • Кожний додатковий рік відвідання школи значно зменшує ймовірність того, що дитина буде залучена до ранньої праці.

КОРОТКО ПРО КОНВЕНЦІЮ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Проблеми, пов'язані з використанням праці дітей і захисту неповнолітніх від експлуатації та виконання небезпечних робіт, розглядаються в Конвенції ООН про права дитини. Вона прийнята та відкрита для  підписання,   ратифікації та приєднання  резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 року. Вона ратифікована майже всіма країнами світу. Набула чинності для України з 27 вересня 1991 року.

Конвенція ставить за мету захищати широкий спектр прав дитини, зокрема право на захист від економічної експлуатації та  виконання будь-яких робіт,  які  можуть  бути шкідливими для її здоров'я чи перешкоджати одержанню нею освіти ( право дитини на освіту   визнається   як  обов'язкове),   або   завдавати   шкоди  її фізичному,   розумовому, духовному, моральному чи соціальному розвиткові.

Ряд статей спрямовано проти найгірших форм праці дітей:

•     Сексуальний примус дітей;

•     Розпусні насильницькі дії щодо дітей;

•     Експлуатація дітей в порнографії і порнографічних матеріалах;

•     Експлуатація дітей у проституції або в іншій незаконній сексуальній практиці;

•     Продаж та незаконне   перевезення дітей з країни в країну   з будь-якою метою і в будь-якій формі

•     Будь-які форми експлуатації, що завдають шкоди дитині

КОНВЕНЦІЯ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Стаття 1

Дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку.

Стаття 2

Повага та забезпечення за кожною дитиною всіх прав, без будь-якої дискримінації.

Стаття 3

Забезпечення дитині захису та  піклування, які необхідні для її благополуччя.

Стаття 4

Держави-сторони вживають всіх необхідних заходів щодо здійснення прав дитини.

Стаття 5

Держави-сторони поважають відповідальність, права та обов’язки батьків, що за законом відповідають за дитину.

Стаття 6

Кожна дитина має невід’ємне право на життя.

Стаття 7

Кожна дитина має право на ім’я і набуття громадянства.

Стаття 8

Кожна дитина має право на збереження індивідуальностті.

Стаття 9

Кожна дитина має право не розлучатися з батьками.

Стаття 10

Дитина, батьки якої проживають у різних державах, має право підтримувати стосунки і контакти з обома батьками.

Стаття 11

Держави-сторони вживають заходів щодо боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей із-за кордону.

Стаття 12

Кожна дитина має право вільно висловлювати свої погляди.

Стаття 13

Кожна дитина має право вільно висловлювати свої думки, одержувати та передавати інформацію на свій вибір.

Стаття 14

Кожна дитина має право на свободу думки, совісті та релігії.

Стаття 15

Кожна дитина має право на свободу асоціацій і свободу мирних зборів.

Стаття 16

Кожна дитина має право на захист від втручання в особисте та сімейне життя.

Стаття 17

Кожна дитина має право на доступ до інформації.

Стаття 18

Загальна та однакова відповідальність обох батьків за виховання і розвиток дитини.

Стаття 19

Захист дитини від усіх форм фізичного та психологічного насильства.

Стаття 20

Дитина, яка тимчасова або постійно позбавлена сімейного оточення,  має право на особливий захист та допомогу, що надається державою.

Стаття 21

Держави-сторони дозволяють існування системи усиновлення.

Стаття 22

Забезпечення дитині  права одержати статус біженця.

Стаття 23

Право неповноцінної дитини в розумовому або фізичному відношенні на особливе піклування.

Стаття 24

Кожна дитина має право на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров'я.

Стаття 25

Кожна дитина має право на піклування.

Стаття 26

Кожна дитина має право користуватися благами соціального забезпечення.

Стаття 27

Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, морального та соціального розвитку дитини.

Стаття 28

Кожна дитина має право на освіту.

Стаття 29

Освіта дитини має бути спрямована на розвиток особи, талантів, розумових і фізичних здібностей дитини в найповнішому обсязі;  на підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві.

Стаття 30

Кожна дитина має право користуватися своєю культурою, сповідувати свою релігію, виконувати обряди, користуватися рідною мовою.

Стаття 31

Кожна дитина має право на відпочинок і дозвілля.

Стаття 32

Кожна дитина має право на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи.

Стаття 33

Кожна дитина має право на захист від незаконного зловживання наркотичними засобами та психотропними речовинами.

Стаття 34

Кожна дитина має право на захист від усіх форм сексуальної експлуатації.

Стаття 35

Держави-сторони вживають заходи щодо відвернення викрадень дітей, торгівлі дітьми чи їх контрабанди.

Стаття 36

Кожна дитина має право на захист від усіх форм експлуатації, що завдають шкоди добробуту дитини.

Стаття 37

Жодна дитина не повинна піддаватися катуванням та іншим жорстоким, нелюдським видам поводження чи покарання.

Стаття 38

Захист дитини  у випадку збройного конфлікту.

Стаття 39

Заходи  для сприяння фізичному та психологічному відновленні дитини, яка є жертвою будь-яких видів нехтування, експлуатації, зловживань, катувань.

Стаття 40

Особлива турбота дитині, що перебуває у конфлікті з законом.



Кодекс честі учня

- Вчитися не заради оцінки, а для здійснення гуманних, патріотичних цілей і досягнень.

- Направляти свою навчальну діяльність на глибоке оволодіння знаннями з основ наук, бути ініціативним, самостійним, найповніше виявляти себе.

- Дотримуватися вимог школи, правил внутрішнього розпорядку, гідно вести себе.

- Бути ввічливим у спілкуванні з товаришами, учителями, старшими людьми, шанобливо ставитися до батьків.

- Турбуватися про молодших.

- Виявляти милосердя.

- Дбати про пристойний зовнішній вигляд, власну гігієну.

- Не допускати куріння, не вживати спиртних напоїв, наркотичних засобів.


 ЗВЕРНИ УВАГУ!

Негативні впливи шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю і наркотиків) на організм людини

Фактори, які впливають на початок уживання наркотиків серед молоді.

 Передусім – мода, прагнення вписатися в те оточення, ту компанію, яка для молодої людини важлива, цікава і де споживання наркотиків – норма. 

Більшість людей, які вживають наркотики, ставлять себе вище за суспільство, його закони й норми, вважаючи себе найобдарованішими особистостями. Причина такої зарозумілості криється й в особливості дії багатьох наркотичних речовин.

Під час наркотичної ейфорії, крім підйому настрою, відчуття веселощів і радості, виникають викривлення в сприйнятті не тільки ситуації та стосунків людей, але й форми предметів, кольору, простору, часу й звуку.

 Чому важко позбутися споживання наркотиків? Бо перше, з чим стикається наркоман, - це потреба постійно збільшувати дозу для досягнення кайфу. Це відбувається при вживанні більшості наркотиків, особливо тих, які містять опій.

Це по-перше. По-друге, ефект сп’яніння. Розслаблення й комфорт дуже швидко зникає. Ін’єкції починають здійснювати тільки стимулювання. З’являється відчуття припливу сил, яких насправді стає дедалі менше й менше.   

Існує пять заповідей, як не стати жертвою наркоманії:

  1. Перш ніж придбати порцію наркотичної речовини, гарненько подумай – а навіщо тобі це потрібно?
  2. У жодному разі не погоджуйся передати пакунок із сумнівним вмістом навіть своєму другові.
  3. Якою б заманливою не здавалося пропозиція спробувати трохи щастя – відмовся. За все треб врешті-решт платити.
  4. Якщо, пробувавши наркотик або речовину, що його замінює, ти не проти повторити, не забувай – за все треба палити, а ціну ти вже знаєш.
  5. Якщо тобі необхідна допомога, ти можеш звернутися до батьків, психолога школи чи психолога поліклініки, в анонімні служби при поліклініках району.

Профілактика і зниження алкогольної залежності серед дітей і підлітків

 Алкоголь – це найдоступніший і найуживаніший для сп’яніння наркотик.

Чим молодший організм, тим більш руйнівна дія алкоголю на організм підлітка в декілька разів більша, ніж на організм дорослого:

  1. Негативний вплив на мозок

Уповільнення інтелектуального розвитку аж до дебілізації, погіршення здатності до навчання, зниження якості пам’яті та інші негативні ефекти.

  1. Вплив на психіку

В першу чергу при систематичному вживанні спиртного відзначається підвищення агресивності, зниження концентрації уваги і підвищення самооцінки підлітка.

  1. Вплив на травну систему

У першу чергу страждає печінка, травний тракт.

  1. Вплив на серцево-судинну систему

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Варто зауважити, що смертельна доза алкоголю для дитини буде значно менше, ніж для дорослої людини. Крім значно меншого власної ваги, у ранньому віці спостерігається більш висока сприйнятливість до токсинів етанолу, ніж у дорослих людей. З цієї причини смертельна доза алкоголю для підлітка буде в рази менше, ніж для дорослого.  У ряді випадків небезпека для життя може представляти доза в 50 г етанолу (200 г горілки).

Профілактика куріння та інших форм поведінки залежності у підлітків 

Куріння як залежність є звичкою, що наносить шкоду здоров’ю.  

 ВПЛИВ КУРІННЯ НА ОРГАНІЗМ ПІДЛІТКА

  1. Куріння провокує виникнення раку легенів та інших захворювання дихальної системи.
  2. Куріння виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, неуважними, повільніше міркують і швидко стомлюються.
  3. Куріння викликає патологію зорової кори, змінюючи відчуття кольору і зорово сприйняття в цілому, що може негативно вплинути на гостроту зору. Крім того, останнім часом окулісти ввели нове поняття – тютюнова амбліопія – яка виникає як наслідок інтоксикації при курінні.
  4. Куріння серед підлітків часто несприятливо впливає на діяльність щитовидної залози,  порушення сну, загального стану здоров'я.
  5. Куріння передчасно зношує серцевий м'яз: за даними досліджень, ризик інсультів значно збільшується, якщо курити людина почала в підлітковому віці.

Здоров’я – це в першу чергу, спосіб життя людини. Це той стиль, який людина вибирає для себе, і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні. Давно доведено, що все, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. До доброго здоров’я людина може йти, будучи зовсім здоровою чи навіть інвалідом. Добре здоров’я містить у собі всі цілі в житті людини, її інтереси і корисні звички. Це почуття сповнене любові до самого себе.


ЯК ПОКРАЩИТИ СВОЮ УВАГУ
1. Якщо ти неуважний, це означає, що твоя увага спрямована на щось інше. Визнач її об’єкт. Подолай суперника. Спрямуй силу уваги, куди слід.

2. Увага є і умовою, і результатом твоєї діяльності.

3. Якщо ти уважний – засвоїш матеріал, є концентрація уваги потребує твоїх свідомих дій.

4. Готуй все необхідне до початку уроку. Твоя організованість сконцентрує твою увагу.

5. Ти повинен ставити своїй увазі чіткі завдання: на що саме вона має бути спрямована.

6. Оскільки при втомі керування увагою погіршується, для її відновлення потрібно вчасно відпочивати, займатися автотренінгом, використовувати спеціальні вправи.

7. Використовуй здатність незвично привертати увагу. Уявляй звичайне як не звичай (наприклад, ти інопланетянин і сидиш на уроці землян).

8. Під час виконання завдання час від часу запитуй себе: «Про що я думаю?».

9. Якщо ти виявив, що твоя увага розсіюється, достатньо буває одного цього запитання. Якщо не допомогло – зміні положення тіла, або почитай вголос, підсилюючи чи зменшуючи силу звуку.

10. Зосередженню уваги допоможуть і прості запитання, які ти можеш ставити собі час від часу: «На яке запитання щойно відповідав однокласник?», «Яке запитання щойно поставив учитель?».

11. Якщо ти не зміг зосередитися на виконанні завдання – просто повтори його, можна вголос.

12. Структуруй матеріал конспекту, підручника (створюй таблиці, схеми тощо). Тоді обсяг уваги збільшується.

13. Намагайся набути максимальну кількість навчальних навичок, вони здійснюються без участі уваги. Вона потрібна тобі для нового, цікавого, важливого.

14. Перевіряйте з сусідом по парті роботи один одного, це сприяє розвитку уваги.

15. Щоб привернути свою увагу до матеріалу уроку, знаходь те, чим він пов’язаний з твоїм досвідом, інтересами.

16. Більше працюй з підручниками, оскільки це тренує увагу.

17. Не поспішай при зміні видів роботи. Зважай на те, що внаслідок неповного, незавершеного переключення уваги можуть виникати помилки.

18. Не намагайся робити багато справ одночасно, бо частий перехід від однієї діяльності до іншої зменшує увагу.

19. Враховуй, що ступень і обсяг уваги пов’язані зворотною залежністю – збільшення обсягу елементів, що сприймається, викликає зменшення уваги і навпаки. Тому важливий матеріал повторюй окремо.

20. Вигадай свій власний жест (по коліну плеснути, смикнути себе за вухо…). Коли твоя увага зменшується цей рух м’язів допоможе тобі відновити її концентрацію.

21. Знаходь чинники, які сприяють підсиленню твоєї уваги (легка музика при читанні, відповідне освітлення тощо).

22. Враховуй вплив природних чинників: в дощовий день концентрація уваги зменшується, а отже тобі потрібно приділити більше часу (повторень) для виконання завдань.


Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?

• Ретельно вивчайте матеріал.

• Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.

• Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.

• Потрібно добре виспатися в ніч перед перевіркою знань.

• Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати заздалегідь, приходьте на урок незадовго до початку.

• Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

• Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.

• Не приходьте на урок з порожнім шлунком.


7 порад учню

Порада перша і найтяжча. Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця. Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.

Порада друга - про любовОбов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?

Картинки по запросу "дитини"
Порада третя - особлива. Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.

Порада четверта - про найдорожче. Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами.

Порада п'ята - пріоритетна. Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хто зна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.

Порада шоста - навчайся! Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш. Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях в цегляну стіну.

Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!) Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками.


УМІЙ ВОЛОДІТИ СОБОЮ  

1. Пам’ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм – постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.

4. Пам’ятай: кожна людина – така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

5. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.

6. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм – джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам’ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.

7. Будь-яка справа починається з першого кроку!

8. Пам’ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

9. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

10. Будь толерантною особистістю.

Comments:
Only authorized users can leave comments.