Про виконання розпорядження голови облдержадміністрації

Date: 7 березня 2020 о 13:33

Відділ освіти, культури, молоді та спорту на виконання листа
Департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 1582 від 10.03.2020 року,
на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від
02.03.2020 №164 „Про організацію щорічної акції з благоустрою та санітарної
очистки території населених пунктів області”, просить забезпечити виконання
пунктів вищезазначеного розпорядження:

п. 3.2. Сприяти участі дітей, учнівської молоді та педагогічних колективів до участі у щорічній весняній акції з благоустрою «За чисте довкілля» (березень-квітень 2020 року).

п. 3.4. Сприяти проведенню в закладах освіти області інформаційно-просвітницьких заходів з питань благоустрою та охорони навколишнього середовища (березень-квітень 2020 року).

Інформацію про хід виконання розпорядження надсилати відділу освіти, культури, молоді та спорту щовівторка упродовж березня-квітня 2020 року.

Стаття 42. Відповідальність за порушеннязаконодавства у сфері благоустрою населенихпунктів

1. До відповідальності за порушеннязаконодавства у сфері благоустрою населенихпунктівпритягаються особи, винні у:

1) порушеннівстановленихдержавнихстандартів, норм і правил у сфері благоустрою населенихпунктів;

2) проектуванніоб'єктів благоустрою населенихпунктів з порушеннямзатвердженої в установленомузаконодавством порядку містобудівноїдокументації та державнихбудівельних норм;

3) порушеннівстановленихзаконодавствомекологічних, санітарно-гігієнічнихвимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатаціїоб'єктів благоустрою;

4) порушенні правил благоустрою територійнаселенихпунктів;

5) порушенні режиму використання і охоронитериторій та об'єктіврекреаційногопризначення;

6) самовільномузайняттітериторії (частинитериторії) об'єкта благоустрою населеного пункту;

7) пошкодженні (руйнуваннічипсуванні) вулично-дорожньоїмережі, іншихоб'єктів благоустрою населенихпунктів;

8) знищенніабопошкодженнізеленихнасадженьчиіншихоб'єктівозелененнянаселенихпунктів, крімвипадків, передбачених статтею 28 цього Закону;

9) забрудненні (засміченні) територіїнаселеного пункту;

10) неналежномуутриманніоб'єктів благоустрою, зокремапокриттядоріг, тротуарів, освітленнятериторійнаселенихпунктівтощо.

2. Законом може бути встановленавідповідальність і за іншівидиправопорушень у сфері благоустрою населенихпунктів.

3. Притягненняосіб, винних у порушеннізаконодавства у сфері благоустрою населенихпунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняєїхвідобов'язкувідшкодуванняшкоди, завданоївнаслідокпорушеннявимогцьогозаконодавства.

4. Шкода, завданавнаслідокпорушеннязаконодавства з питань благоустрою населенихпунктів, підлягаєкомпенсації, як правило, в повномуобсязі без застосування норм зниженнярозмірустягненнянезалежновідсплатизбору за забрудненнянавколишнього природного середовища та погіршенняякостіприроднихресурсів у розмірах, яківизначаються на підставізатверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунківщодообрахуванняшкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуваннішкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичнимивитратами, затвердженими в установленому порядку рішенням органу місцевогосамоврядування, на облаштування одного квадратного метра територіїмістаабобазовоївартості одного квадратного метра землі на відновленняпорушеного стану об'єкта благоустрою абодовкілля.

Правила утримання зеленихнасаджень у населених пунктах

Шановнігромадяни!
Вашізеленінасадження, яківисаджені на приватнійтериторії, білясадиби (паркану в придорожнійзоні) безумовноприносятькористь, але часто створюютьнезручності і небезпеку для вас і інших людей.
З метою покращення стану вулиць та автомобільнихдорігкомунальноївласності, пішохіднихдоріжок, попередженнявиникненняаварійно-небезпечнихситуацій, забезпеченнябезпечних умов для рухутранспортнихзасобів та пересування людей, щоб не сталосябіди:
- не саджайте дерева та іншібагаторічнінасадження в межах охоронних зон повітрянихелектричнихліній ; якщоповітрянілініїелектропередачпроходять через Вашіземельніділянки, де ростутьфруктові дерева, стежте, абиїхвисота не перевищувала 4 м. Інакше вони підлягатимутьвирубці як такі, щоможутьспричинитипошкодженнялінії.
(п. 7 «Правила охорониелектричних мереж»).

- постійноутримуйте в належномустанізеленінасадження (Правила благоустрою, вимоги ДБН В.2.3.-4.2015 та ДСТУ 3587-97. «Безпекадорожньогоруху. Автомобільні дороги, вулиці. Вимоги до експлуатаційного стану.)
Відповідальними за збереженнязеленихнасаджень і належний догляд за ними
- на територіяхземельнихділянок, яківідведеніпідбудівництво, - забудовникичивласникицихтериторій;
- на приватнихсадибах і прилеглихділянках - їхвласникиабокористувачі.
«Правила утриманнязеленихнасаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерствабудівництва, архітектури та житлово-комунальногогосподарстваУкраїнивід 10 квітня 2006 року № 105)

Comments:
Only authorized users can leave comments.